testy na nietolerancję pokarmową  W Poradni Dietetycznej Vitalinia przeprowadzamy badania na nietolerancję pokarmową za pomocą testów angielskiej firmy Cambridge Nutritional Sciences Ltd specjalizującej się w testach immunodiagnostycznych.

Nietolerancja pokarmowa jest niewłaściwą reakcją organizmu na pewne pokarmy, co może objawiać się na wiele sposobów, jak np. ostre bóle głowy, migrena, problemy skórne czy nie domagania układu oddechowego. Nie jest łatwo uświadomić sobie, że pożywienie jest przyczyną występowania pewnych objawów, skoro symptomy nietolerancji pokarmowej mogą wystąpić kilka godzin albo nawet kilka dni później. Testy na nietolerancję pokarmową pomogą wskazać przyczynę objawów i doprowadzić do długotrwałego lepszego samopoczucia.

Nietolerancja pokarmowa, to nie to samo co alergia pokarmowa. Przy standardowej alergii pokarmowej po spożyciu określonego pokarmu występuje zazwyczaj ostra i natychmiastowa reakcja układu immunologicznego. Objawy alergii pokarmowej to kichanie, wysypka, podrażnienie skóry, katar, opuchlizna, zmęczenie, biegunka, wymioty. Objawy występują zazwyczaj w przeciągu kilku minut od spożycia czy wejścia w kontakt z alergenem.

Objawy nietolerancji pokarmowej:

  • Problemy układu oddechowego – nieżyt nosa, zapalenie zatok, astma.
  • Problemy przewodu pokarmowego – wzdęcia, zaparcia, otyłość, zespół nadwrażliwego jelita, biegunka.
  • Problemy skórne – atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypki, pokrzywka, egzema.
  • Problemy z utrzymaniem ciąży.
  • Problemy reumatologiczne, bóle mięśni, osłabienie, zaburzenie koncentracji, autyzm, stany depresyjne, lęki.

Aby zapobiec objawom chorobowym, często wystarczy wyeliminować z diety produkty nietolerowane. Jeżeli test wykaże podwyższone stężenie przeciwciał IgG dla konkretnego produktu zaleca się wyeliminować go całkiem z diety i zastąpić innym na co najmniej trzy miesiące, w ten sposób organizm zregeneruje siły witalne i odpornościowe układu immunologicznego.

Testy są robione na niewielkiej próbce krwi.
W poradni wykonujemy testy:

Opakowanie z testem

FoodDetective™ – Jest to szybki i wiarygodny test wykonywany w gabinecie. Bada rekcje organizmu na 59 najpopularniejszych produktów żywnościowych Wyniki badania są dostępne w ciągu 24 godzin.Test jest robiony na niewielkiej próbce krwi pobranej z opuszka palca.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW

foodprint_220
FoodPrint® 220+ – Jest precyzyjnym badaniem laboratoryjnym, mającym na celu identyfikację produktów o podwyższonym stężeniu przeciwciał IgG. Bada rekcje organizmu na 200+ produktów. Wyniki badania są dostępne w ciągu 14 dni roboczych. Krew do testu pobiera pielęgniarka.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW

FP_120

FoodPrint® 120+ – Jest precyzyjnym badaniem laboratoryjnym, mającym na celu identyfikację produktów o podwyższonym stężeniu przeciwciał IgG. Wyniki badania są dostępne w ciągu 14 dni roboczych. Krew do testu pobiera pielęgniarka.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW

FP_80

FoodPrint® 80+ – Jest precyzyjnym badaniem laboratoryjnym, mającym na celu identyfikację produktów o podwyższonym stężeniu przeciwciał IgG. Wyniki badania są dostępne w ciągu 14 dni roboczych. Krew do testu pobiera pielęgniarka.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW

 

foodprint 220+
FoodPrint® Vegetarian – Jest precyzyjnym badaniem laboratoryjnym, mającym na celu identyfikację produktów o podwyższonym stężeniu przeciwciał IgG. Wyniki badania są dostępne w ciągu 14 dni roboczych. Krew do testu pobiera pielęgniarka.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW

FoodTest 110
FoodTest 110 – immunoenzymatyczny test ELISA jest szybkim, kolorymetrycznym, mikropłytkowym testem służącym do pomiaru przeciwciał IgG swoistych dla zestawu obejmującego do 109 składników pokarmowych. Wyniki badania są dostępne w ciągu 7 dni roboczych. Krew do testu pobiera pielęgniarka.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW

FoodTest 40
FoodTest 40 – immunoenzymatyczny test ELISA jest szybkim, kolorymetrycznym, mikropłytkowym testem służącym do pomiaru przeciwciał IgG swoistych dla zestawu obejmującego do 41 składników pokarmowych. Wyniki badania są dostępne w ciągu 7 dni roboczych. Krew do testu pobiera pielęgniarka.

LISTA BADANYCH ANTYGENÓW