idealna sylwetka

Schudnąć jest łatwo, trudniej utrzymać efekt!

Po schudnięciu, osiągnąwszy cel, zadowoleni z rezultatów relaksujemy się i wracamy do poprzednich nawyków żywieniowych oraz braku aktywności fizycznej. Zaniedbujemy to, co osiągnęliśmy ciężką pracą.

Chwila nieuwagi może wszystko zniweczyć, a tłuszczyk powróci z dokładką. W tę pułapkę wpada co najmniej jedna trzecia odchudzających się.

U pozostałych także istnieje ryzyko powrotu przynajmniej części utraconej wagi, jeżeli:

 1. Podczas diety, stracili 20% lub więcej początkowej masy ciała;
 2. Utrata masy ciała nastąpiła w rekordowym czasie;
 3. Spędzają czas oglądając telewizję lub siedząc przy komputerze dłużej niż pięć godzin dziennie.

 Ale możliwość utrzymania osiągniętego rezultatu nadal istnieje!

Aby zrzucone kilogramy, nigdy nie wróciły, należy przestrzegać następujących zasad:

 • Nie opuszczaj posiłków. Jeśli organizm na długie godziny pozbawisz jedzenia, twój metabolizm zwalnia nieubłaganie. Ponadto, pomijając na przykład, obiad- ze względu na silne uczucia głodu ryzykujesz możliwością przejedzenia się podczas kolacji. I sortowaną dzienną ilość kalorii zaprzepaścimy.
 • Waż się raz na tydzień lub dwa. Ważyć się co dzień nie ma potrzeby, ponieważ dzienne wahania wagi mogą wynosić i dwa kilogramy, w zależności od tego co zjedliśmy i wypiliśmy w ciągu dnia. Ale jeśli ważysz się na przykład, codziennie rano w środę na pusty żołądek i zapiszesz wynik, będziesz w stanie dokładnie śledzić dynamikę wagi, jeśli istnieje.
 • Twoja dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Większy wybór zdrowej żywności powinien znaleźć się w Twojej diecie – warzywa, owoce, zboża i produkty z całego ziarna, nisko tłuszczowe produkty mleczne, orzechy i suszone owoce, jaja, wołowina, drób, ryby i owoce morza.
 • Od czasu do czasu możesz zafundować sobie zabronione, ale ulubione produkty. Surowe tabu prędzej czy później prowadzi do łamania zasad, co może zagrozić zaprzestaniem diety. Bułka z masłem lub kubek lodów raz w tygodniu, nie zaszkodzi zdrowiu i figura nie ucierpi.
 • Pamiętaj, aby utrzymać formę musisz co najmniej 40 minut każdego dnia być aktywnym fizycznie! To nie ma znaczenia, czy pójdziesz na siłownię, basen, będziesz jeździć rowerem, na rolkach, lub po prostu będziesz spacerować po parku w szybkim tempie -najważniejsze, żeby Ci to sprawiało przyjemność i przyjemne zmęczenie.
 • Jeśli na wadze zauważysz przyrost masy ciała o 2-2,5 kg, nie panikuj. Skoryguj menu i zwiększ aktywność fizyczną, a waga wróci do normy. Należy jednak pamiętać, że ważna jest nie tylko reakcja na niepożądane zmiany, ale również  należy znaleźć  błąd, który doprowadził do tego i starać się go więcej nie powtarzać.

 

Podziel się:
 • 1
 •  

3 thoughts on “Schudnąć jest łatwo, trudniej utrzymać efekt!

 1. Nasza aktywność zależy od naszej kondycji,ale najlepsze efekty dają ćwiczenia areobowe. Podczas wysiłku aerobowego spalaniu ulegają właśnie tłuszcze. Ćwiczenia aerobowe możemy scharakteryzować jako długotrwałe jednostajne ćwiczenia, z reguły angażujące duże grupy mięśni.

 2. Czyli aby proces odchudzania przechodził prawidłowo wymaga się co najmniej 40 aktywności, czy musi mieć ona jakaś określoną intensywność?

Comments are closed.